OZNÁMENIE O PODÁVANÍ ŽIADOSTÍ O PRIJATIE DIEŤAŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY ŠK.ROK 2024/2025

Pridané 8.4.2024 22:22:25 Počet zobrazení 220

OZNÁMENIE O PODÁVANÍ ŽIADOSTÍ O PRIJATIE DIEŤAŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY ŠK.ROK 2024/2025

 

OZNAM O PODÁVANÍ ŽIADOSTÍ O PRIJATIE DIEŤAŤA NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIEV MATERSKÝCH ŠKOLÁCH
V ZRIAĎOVATEĽSKEJ PÔSOBNOSTI MESTA TRENČÍN PRE ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

V súlade s § 59 ods. 3 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov oznamujeme termín, spôsob a miesto podávania žiadostí pre školský rok 2024/2025:

Termín podávania žiadostí: 6.5.2024   8:00 h – 12:00 h
                                                     7.5.2024 10:00 h – 16:00 h

Spôsob podávania žiadostí:

• osobne v materskej škole,
• poštou alebo kuriérom na adresu MŠ,
• e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu,
• prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky MŠ alebo elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Miesta podávania žiadostí:
MŠ Šafárikova 11 / MŠ Legionárska 37 / MŠ Švermova 24 / MŠ Kubranská 20 /
MŠ Šmidkeho 12 / MŠ Stromová 3 / MŠ M. Turkovej 5 / MŠ Niva 9 /
MŠ L.Novomeského 11 / MŠ Soblahovská 6 / MŠ Považská 1 / MŠ Pri parku 10 /
MŠ 28. októbra 7 / MŠ Opatovská / MŠ Na dolinách 27 / MŠ Medňanského 34

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie:

na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov detí a zástupcov zariadenia sa do MŠ v zmysle § 59 ods. 2 školského zákona, budú prijímať prednostne:

a) deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné ( ktoré dovŕšia päť rokov veku do 31.8.2024 )

b) a následne deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie ( ktoré dovŕšia štyri roky veku do 31.8.2024 ).
V súlade s § 59b ods. 2 školského zákona, ak ide o dieťa, ktoré má právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, zákonný zástupca podáva žiadosť o prijatie dieťaťa do spádovej materskej školy podľa miesta trvalého pobytu dieťaťa, ak nepodá žiadosť o prijatie dieťaťa do cirkevnej alebo súkromnej materskej školy. Ak spádová materská škola nebude mať kapacitné možnosti na prijatie dieťaťa, zriaďovateľ vykoná všetky potrebné úkony, aby dieťa na predprimárne vzdelávanie prijal riaditeľ akejkoľvek materskej školy, ktorej je zriaďovateľom. Žiadosť o prijatie v spádovej materskej škole sa považuje za žiadosť o prijatie do materskejškoly v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín.

c) deti podľa ostatných podmienok prijímania určených riaditeľom materskej školy po dohode so zriaďovateľom, zverejnených na verejne prístupnom mieste a na webovom sídle MŠ.
Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti( tlačivo „Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie" je dostupné v každej materskej škole, na webovej stránke mesta, webovej stránke MŠ).Zákonný zástupca spolu s písomnou žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy predkladá aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré musí obsahovať aj údaj o povinnom očkovaní.Ak ide o dieťa so zdravotným znevýhodnením zákonný zástupca predkladá spolu so žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy aj vyjadrenie príslušného školského zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.


V zmysle § 59 ods. 7 školského zákona riaditeľka MŠ rozhodne do 30. júna 2024 o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v školskom roku 2024/2025.

OSTATNÉ PODMIENKY
prijímania detí na predprimárne vzdelávanie pre školský rok 2024/2025

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy, Stromová 3, Trenčín, po prijatí všetkých detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a následne detí, ktoré majú právo na prijatie budú na základe žiadosti zákonného zástupcu do naplnenia kapacity MŠ prijaté deti:

- ktorých súrodenci sú už prijatí do MŠ, Stromová 3, Trenčín,
- ktoré doposiaľ nie sú prijaté do inej materskej školy,
- ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa ).

                                                                                 PhDr. Bc. Silvia Kozinková
                                                                                           riaditeľ MŠ

 

Spád materských škôl: zápis detí na povinné predprimárne vzdelávanie

Dôležité informácie k vyplneniu žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ

 

K žiadosti o prijatie prosím doložiť aj prílohu č.2 - Písomné vyhlásenie k podaniam 

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu - príloha 1

Písomné vyhlásenie k podaniam - príloha 2

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti