ZEM A VESMÍR - predškoláci

Pridané 7.2.2021 19:30:40 Počet zobrazení 6127

ZEM A VESMÍR - predškoláci

ZEM A VESMÍR - predškoláci

Milé naše deti,  témou tohto týždňa je "Zem a vesmír".

Na úvod si zaspievajte pesničku „Bola raz malá hviezdička..."

 

Na oblohe sa zjavujú niekedy v menšom, niekedy vo veľkom množstve hviezdičky, ktoré vytvárajú súhvezdia. Takéto súhvezdia sú napríklad Veľký voz, Malý voz...
Deti, vyfarbite hviezdičky a pospájajte ich čiarami tak, aby ste vytvorili svoje súhvezdia - napríklad domček, srdiečko... Z koľkých hviezd sa skladajú Vaše súhvezdia? 

hviezdy

Vo vesmíre žiari veľmi veľa hviezd, ale najväčšou hviezdou je Slnko. Vedeli ste to? Slnko ako jedna z hviezd vytvára s 8 planétami Slnečnú sústavu. Deti, pozrite si video: Slnečná sústava - Slnko a planéty

Chlapci a dievčatá - na kartičkách sú planéty. Vystrihnite si ich a zahrajte sa s nimi podľa návodu ! 

karty

A opäť niečo „vesmírne" - na precvičenie grafomotoriky. Nezabudni správne držať ceruzku a pri kreslení mať vystretý chrbát.

karty

planety

 

A teraz dokreslite druhú polovicu „vesmírnych" obrázkov a potom ich vyfarbite! 

dokreslenie

Nerzabudli ste, milí predškoláci, strihať? Tak poďme na to, pekne po čiare! A nezabudnite na správne držanie nožníc ! 

strihanie

Posledná úloha: namaľujte - vodovými alebo temperovými farbami obrázok na tému : „Vesmír očami detí. " A pri maľovaní nezabudnite na správne držanie štetca!

Do tvorenia ! A určite nám pošlite svoje výtvory!

Zašlite ich na maily triednych pani učiteliek a my ich potom uverejníme v záložke „Hrali ste sa, tvorili a toto ste spravili ... "           A BUĎTE  ZDRAVÍ !!!

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti