Poslovia jari

Pridané 16.3.2021 19:00:00 Počet zobrazení 6991

Čo to, čo to, čo sa to deje? Slniečko sa na nás smeje. Snežienky rozkvitli, vtáci sa smejú, mušky si na slnku krídelká hrejú.

Poslovia jari

Jar začína 21. marca. Po dlhých, chladných a tmavých zimných mesiacoch nám prináša viac tepla, svetla a tak i dobrej nálady. Kvietky začínajú rozkvitať, stromy a kríky sa čoskoro zazelenajú a zvieratká sa tiež začínajú prebúdzať zo zimného spánku.

1. Spolu s rodičmi si prečítaj básničku o Jari

basen

2. Vieš, ako zvieratká hľadali Jar ? Dozvieš sa to v našej rozprávke. Mamička či ocko ti bude čítať text a ty doplňuj slová podľa obrázkov.

pribeh

3. Ročné obdobie JAR. Porozmýšľaj a porozprávaj, čo všetko ešte k Jari patrí.

jar

A tu je známa piesň o tom, ako už zima odchádza a prichádza vytúžená rozkvitnutá jar. Zaspievajte si s nami....

piesen

4. Jeden, dva, tri, štyri, päť, rozcvičím si rúčku hneď! Čiaročka a oblúčik, zvládnem to! Ja budúci prváčik !  No vyskúšať si to môžu všetky deti, šikovné prsty majú tiež!  Pracujte podľa pokynov na pracovných listoch.

4 PL

5 PL

PL 6

PL 7

PL 8

PL 9

5. Vyrástli nám v riadkoch kvietky, pozri, aké krásne! Podľa čísla v riadku vyfarbi správny počet kvetov.

vyfarbi

6. Poďme spolu chvíľku tvoriť - strihať, lepiť, maľovať. A čo budeme robiť? Predsa poslov jari ! Narcisy a tulipány.  Pozrite sa na obrázky a dajte sa do toho ! Použite farebný papier alebo si môžete biely výkres vymaľovať prislúchajúcou farbou a potom strihať.

narcis

 

tulipany

7. Hore, dolu, vpravo, vľavo, to ja zvládnem veru hravo. Vyfarbi podľa predlohy: červená-vľavo, modrá-vpravo, žltá-dolu, zelená-hore.

farby

8. Pestrý som ja motýlik, farebný som ako nik. Vyfarbi motýlika podľa farby na geometrických tvaroch. Nezabudni správne sedieť a držať farbičky (ako štipec).

motyl

9. Nasledujúce pracovné listy vypracuj podľa pokynov.

obr.13

obr.14

 

 10. Deti, vieme počítať? Určite áno! Tak poďme na to !

pocty

 

11. Teraz si precvičíme pozornosť - nájdi rovnaké obrázky vo vajíčkach a každú dvojicu spoj inou farbou.

rovnake

12. Už sa vám stalo, že ste hľadali mamičku či kamaráta? Pomôžte ovečke nájsť cestičku ku kamarátke - najprv prstom, potom tú správnu cestu zvýraznite červenou farbičkou a obrázok si vyfarbite.

cesta

Ešte krátka rozprávka: Ako škovránok prebudil jar.

A sme na konci.  Veríme, že ste sa pri tvorení zabavili a tešíme sa na fotky vašich prác do galérie.

Pozdravujeme všetkých a stále platí..... BUĎTE  ZDRAVÍ !!!

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti