Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med

Pridané 15.10.2023 20:58:11 Počet zobrazení 272

Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené. Jeho jasná farba žiari ach mamka daj ho mne.

Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med

Nielen jabĺčka, ale aj iné známe i menej známe ovocie sme tento týždeň spoznávali, voňali i ochutnávali.

A veru to bola mňamka !!!

V triede A si deti s p. učiteľkou spoločne prichystali, vytvorili a po upečení zjedli výborné jablkové taštičky - presne podľa porekadla: Čo sme si upiekli, to sme aj zjedli!  A pri ochutnávke rôzneho ovocia správne určili, ktoré práve jedli. Pozrite, ako pracovali:

jablko

jablko

jablko

jablko

V triede B deti počas týždňa priniesli rôzne druhy ovocia, z ktorého si spolu s p. učiteľkou  pripravili ovocnú hostinu. Pritom si zopakovali, aké sú vitamíny dôležité pre zdravie. So zakrytými očami hádali, aké ovocie jedia - a boli na 100% úspešné! A veľmi im to ovocie chutilo, pozrite:

jablko

jablko

jablko

V triede C sa deti s jabĺčkami najprv zahrali : hľadali, ktoré je najväčšie - najmenšie jabĺčko, akej sú farby, zaspievali si známu pesničku "Bolo raz jabĺčko krásne" a ešte si jabĺčka vyfarbili. Potom ochutnali jablkový kompót.  Mňam...

jablko

jablko

V triede D si predškoláci zhotovili nepečený jablkovo-piškótový koláč. Nachystali si všetky potrebné suroviny, zopakovali si postup prípravy a pustili sa do práce. A výsledok - koláč bol výborný a len tak sa po ňom "zaprášilo". A viete, čo je to smothie? Je to nápoj, ktorý vznikne rozmixovaním rôznych potravín. A oni si urobili ovocný - lebo vedia, že správna výživa je dôležitá pre zdravie.

jablko

jablko

jablko

 

          Takže ani vy nezabudnite: Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med !

 

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti