Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med

Pridané 15.10.2023 20:58:11 Počet zobrazení 278

Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené. Jeho jasná farba žiari ach mamka daj ho mne.

Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med

Nielen jabĺčka, ale aj iné známe i menej známe ovocie sme tento týždeň spoznávali, voňali i ochutnávali.

A veru to bola mňamka !!!

V triede A si deti s p. učiteľkou spoločne prichystali, vytvorili a po upečení zjedli výborné jablkové taštičky - presne podľa porekadla: Čo sme si upiekli, to sme aj zjedli!  A pri ochutnávke rôzneho ovocia správne určili, ktoré práve jedli. Pozrite, ako pracovali:

jablko

V triede B deti počas týždňa priniesli rôzne druhy ovocia, z ktorého si spolu s p. učiteľkou  pripravili ovocnú hostinu. Pritom si zopakovali, aké sú vitamíny dôležité pre zdravie. So zakrytými očami hádali, aké ovocie jedia - a boli na 100% úspešné! A veľmi im to ovocie chutilo, pozrite:

jablko

V triede C sa deti s jabĺčkami najprv zahrali : hľadali, ktoré je najväčšie - najmenšie jabĺčko, akej sú farby, zaspievali si známu pesničku "Bolo raz jabĺčko krásne" a ešte si jabĺčka vyfarbili. Potom ochutnali jablkový kompót.  Mňam...

jablko

V triede D si predškoláci zhotovili nepečený jablkovo-piškótový koláč. Nachystali si všetky potrebné suroviny, zopakovali si postup prípravy a pustili sa do práce. A výsledok - koláč bol výborný a len tak sa po ňom "zaprášilo". A viete, čo je to smothie? Je to nápoj, ktorý vznikne rozmixovaním rôznych potravín. A oni si urobili ovocný - lebo vedia, že správna výživa je dôležitá pre zdravie.

jablko

Takže ani vy nezabudnite: Ovocie si dajme hneď, veď je sladké ako med !