Našim predškolákom 2

Pridané 11.5.2020 14:43:04 Počet zobrazení 1642

Našim predškolákom 2

MILÍ NAŠI PREDŠKOLÁCI !
Ponúkame ďalšie zaujímavé úlohy a tak si ďalej precvičujte svoje rúčky i bystré hlávky.

Dajte sa do práce, vy to zvládnete !!!

1. Pozri si obrázky - na každom je mačka či psík skrytý niekde inde. Slovami popíš každý obrázok a použi správne predložky. Obrázky si vystrihni, rozlož na stole a zahrajte sa: vyber obrázok, kde je mačka za stoličkou, psík vľavo od búdy a pod.

kde je macka      kde je pes

2. Precvič si správne držanie ceruzky a kreslenie - podľa šipky nakresli cestu rakety a plynule spoj bodky a čiarky na obrázkoch.

rakety      vlnky 2

3. Poďme si precvičiť počítanie.

- Každá lienka má na tele napísané číslo. Poznáš ho? Povedz ho. Potom spočítaj bodky na krídlach lienky. Podľa čísla na tele dokresli lienkam toľko bodiek, aby sa ich počet zhodoval s číslom.

- Takto postupuj aj na druhom pracovnom liste, teda dokresli do prázdnych štvorcov toľko bodiek, aby sa ich počet zhodoval s číslom, ktoré zvieratko drží.

lienky   pocty

4. Pri písmenkovom kolotoči postupuj podľa pokynov.

Na druhom pracovnom liste sú obrázky. Tvojou úlohou je nájsť dvojice obrázkov, ktoré vyjadrujú protiklady:

veselý - smutný, studený - horúci, pomalý - rýchly, nízky - vysoký, tučný - tenký. Dvojice obrázkov spoj čiarami a vyfarbi ich.

pism.kolotoc   protiklady

5. Hadom sa na tele v určitom poradí opakujú tvary. Ceruzkou podľa poradia dokresli tvary do konca chvosta a vyfarbi.

Do prázdnych vybodkovaných štvorcov nakresli obrázky podľa vzoru - sústreď sa a určite sa Ti to podarí!!!

dopln    kresli

6. Písmenkovo vypracuj podľa pokynov.

Na ďalšom pracovnom liste sú v radoch predmety, ktoré sú rovnaké - alebo nie??? Dobre si ich popozeraj a ak nájdeš rozdielny obrázok, červenou fixkou ho krížikom prečiarkni.

cesty   hladaj

7. A tu je ponuka cvičení na rozvoj koordinácie ruky a oka - skúste to spolu s rodičmi!

napad

Už ste na konci? To znamená, že ste prešli všetky úlohy a môžete si oddýchnuť.

Pošlite fotky prác do našej fotogalérie na adresu: jana.svecova@ms.trencin.sk.    Teším sa!!!

Dovidenia nabudúce - bude to čoskoro!