Moje telo, hýbe sa a všetko zvládne

Pridané 12.11.2023 22:14:05 Počet zobrazení 240

Moje telo, hýbe sa a všetko zvládne, srdiečko mi bije v ňom. Moje telo, udrží ma nech nespadnem, hlava, ruky, boky, nohy tancujú aj kolená...

Moje telo, hýbe sa a všetko zvládne

Naše telo poznáme hlavne z toho, čo vidíme. No kopec zaujímavých vecí sa deje aj v jeho vnútri. A tak sme skúmali, počúvali, pozerali aj skúšali a všeličo nové sme sa o našom tele dozvedeli.

Trieda A:

Deti si poskladali puzzle - postavu dievčaťa tak, ako naše telo v skutočnosti vyzerá, nalepili na podkladový papier a vyfarbili. Potom prišla náročnejšia úloha: namaľovať seba, celú postavu. Myslím, že sa im to veľmi vydarilo:

Trieda B:

Deti radi pracujú s akoukoľvek hmotou. Tentoraz pomohli vypracovať slané cesto a z neho vytvorili:

- stredňáci:  v dlaniach vygúľali guľu, roztlačili ju dlaňou na papier a vytvorili placku - tvár. Ceruzkou vytlačili oči, obočie, nos a ústa a po zaschnutí ju vymaľovali k obrazu svojmu.

- predškoláci: v dlaniach vygúľali guľu, roztlačili ju dlaňou na papier a vytvorili placku - tvár, ktorú dotvorili ako stredňáci. Nakoľkom sú už zručnejší, vyvaľkali ešte veľký valec - z neho vytvorili trup a následne menšie valce, z ktorých boli ruky a nohy. Po zaschnutí vymaľovali svoju postavu. A ešte sa na pracovnom liste rozhodovali, ktoré predmety môžu jednotlivé zmysly zachytiť - tie vyfarbili zelenou farbou. Ktoré nie, prečiarkli červenou farbou. Všetkým išla práca pekne od ruky.

Trieda C:

Deti sa pri spoločnej práci oboznámili s hlavnými časťami nášho tela a následne si kresbu chlapca a dievčaťa vyfarbili.

Trieda D:

Predškoláci svoje vedomosti o ľudskom tele obohatili praktickými činnosťami:

- zostavili a nalepili kostru tela z roliek z papiera,

- vytvorili si otlačením dlane a lepením paličiek rontgen ruky,

- vyskúšali si, ako fungujú pľúca a samozrejme vyliečili všetky neduhy.