Hrajte sa a tvorte s nami 2 / Veľká noc

Pridané 3.4.2020 10:03:14 Počet zobrazení 3035

Šibi, ryby, mastné ryby, kus koláča od korbáča, ja chcem iba máličko, veľkonočné vajíčko.

Hrajte sa a tvorte s nami 2 / Veľká noc

Hoci je čas, keď si príjemné prežitie sviatkov jari budeme želať hlavne telefonicky, my vám zo srdca želáme, aby ste ich strávili v dobrej nálade s úsmevom a vierou, že to zvládmene!!!!

A prikladáme zopár aktivít a návodov na vytvorenie veľkonočných dekorácií.

Košík

zajo chladnička

WC rolky zajace

zajac obrysy

Miesto kried môžete použiť aj vodové či temperové farby. Výsledok je rovnako krásny!

Poznáte zajka

Poznáte zajka, čo vždy krčí nos?                       Zajkovie mamka mieša farbičky,
Farbieva vajká deťom pre radosť.                      zajkovie ocko plní mištičky.
A u nich doma všetci spolu                               A malá sestra varí slíže,
chodia na maliarsku školu                                malý braček štetce líže,
a zajačí šlabikár                                              veľká sestra, ktorá prišla,
učia sa tam každú jar.                                     všetkým vzorky vymýšľa.

Tak farbí vajcia celá rodina,

keď kvitnú kvietky a jar začína.
A všetky štetce, všetky labky
maľujú, veď čas je krátky,
aby bolo vajec dosť,
všetkým deťom pre radosť!