Divadielko "O siedmych kozliatkach"

Pridané: 11.6.2021 04:11:23 Počet zobrazení: 70

11 Jún 2021

Sadni si ku mne na lávku, poviem ti peknú rozprávku.

Divadielko  "O siedmych kozliatkach"

Kde bolo, tam bolo, voľakde len bolo – bola jedna hôrka, v tej hôrke lúčka, na lúčke domček a v domčeku prebývala stará koza. Celá bola biela, len pod okom mala škvrny.

Táto koza mala sedem utešených kozliatok.

Kto by nepoznal rozprávku O siedmych kozliatkach.

Ale poďme pekne po poriadku.

Predškoláci z našej materskej školy najprv vzali všetky deti na výlet do ríše rozprávok. A bol to výlet ako sa patrí... Do všetkých kútov sveta!!!

Potom p.učiteľka Evka prostredníctvom hádaniek a kostýmov či rôznych predmetov vyskúšala deti, či poznajú známe rozprávky. A veru... nedali sa zahanbiť, poznali všetky.

Aj tú O siedmych kozliatkach. Formou divadielka si deti vypočuli známy príbeh o pažravom vlkovi, ktorý prekabátil kozliatka, no mamka koza ich nakonec zachránila.

A že všetci radi spievame a hráme sa, na záver sme si zaspievali a zahrali O šípovej Ruženke.

Najväčšiu radosť mali deti z toho, že sa všetko dobre skončilo.

A tu sa pozrite, ako nám bolo veselo ......

evka1

evka2