Čo potrebuje dieťa do materskej školy

Pridané 31.8.2021 15:13:16 Počet zobrazení 781

Zoznam vecí potrebných pri vstupe do materskej školy

Čo potrebuje dieťa do materskej školy

Praktický zoznam vecí, ktoré bude dieťa v materskej škole potrebovať

1. Hygienické potreby
- hygienické vreckovky (veľké balenie),
- pre dievčatká hrebeň na vlasy,
- plastová ½ litrová fľaša na pitný režim.

2. Oblečenie
Dieťa do škôlky potrebuje vhodné oblečenie s ohľadom na počasie a ročné obdobie. Ideálne sú pohodlné veci (nie tesné, ktoré si dieťa nevie samo natiahnuť). Taktiež je dôležitá vhodná a bezpečná obuv podľa počasia + prezuvky (papučky s gumovou podrážkou – nie kroksy !)

Ďalej je potrebné mať:
• Ruksak s náhradným oblečením (spodné prádlo, ponožky, pančušky, tielko, pulóvrik, tepláky či legíny (podľa ročného obdobia). Je potrebné, aby boli veci podpísané.
• Igelitovú tašku na mokré veci (nehoda – obliatie, pocikanie),
• Pyžamo - v pondelok doniesť čisté do MŠ, v piatok berie dieťa domov na opranie.
• Pršiplášť a ak je mokro, nepremokavú obuv alebo gumáky.

Treba mať na zreteli, že dieťa sa môže pri hre, maľovaní a jedení zašpiniť, väčšinu času trávia na koberci a hrajú sa na kolenách. Preto buďte zhovievaví a na pobyt v materskej škole vyberte dieťaťu oblečenie, ktoré sa môže rýchlo opotrebovať.

Tešíme sa na vás  !!!

skolka