Cesta jabĺčka na náš stôl

Pridané 8.11.2023 16:33:53 Počet zobrazení 155

Gúľalo sa, gúľalo to červené jabĺčko .....

Cesta jabĺčka na náš stôl

Spoločnosť PLANTEX s.r.o., Veselé je dodávateľom školského ovocia aj do našej materskej školy.

Ich sladké jabĺčka či hrušky veľmi chutia našim deťom. V utorok 07.11.2023 nám prišla "teta jabĺčková" zo sadu vo Veselom porozprávať o tom, akú dlhú cestu musí prejsť sladučké jabĺčko od semienka po zrelý plod.  A bolo to veľmi zaujímavé !

Deti sa dozvedeli, ako chránia mladé rastlinky i väčšie stromy pred mrazom. Pred uskladnením sa musia vykúpať v jabĺčkovom bazéne - preto sú to najlepší plavci na svete - a potom ich uložia do jabĺčkových spální.  Je to hotová veda! A napr. za jeden rok v sadoch vypestujú cca 1,5 mil. jabloní, hrušiek, sliviek, broskýň, marhúľ, čerešní, višní a i.

Na záver rozprávania darovala teta jabĺčková deťom šťavnaté jabĺčka a štavu. A deti sa poďakovali veselou piesňou o jabĺčku.

jablko