Čarovný les

Pridané 29.10.2023 09:11:11 Počet zobrazení 300

Hurá ! poďme do lesa, príroda je krásna, vtáčiky nám spievajú, obloha je jasná....

Čarovný les

Od pradávnych čias ľudia poznali tajomstvá lesa, mali v úcte každučký strom, kvietok, zviera, hmyz aj vtákov. Žili vedľa seba v priateľstve a porozumení.  Na to by sme nemali zabúdať ani v dnešnej modernej dobe. 

Krásy lesa a jeho obyvateľov sme s deťmi skúsili vytvoriť v našej materskej škole. Pozrite sa:

Trieda A:

Deti si vytvorili les z prírodním, ktoré našli pri prechádzkach do okolia materskej školy alebo priniesli do MŠ. Obohatili ho figúrkami lesných zvierat - nechýbali líšky, hady či jašteričky - a spoločne sa porozrávali o dôležitosti jeho ochrany.

les

les

Trieda B:

Deti obkresľovali, maľovali, strihali, vyfarbovali a lepili - a tak si spoločne vytvorili čarovný les. Pri grafomotorike dokreslili žalude pre diviaky a z papierových vrecúšok si zhotovili veselé sovičky.

les

Trieda C:

Najmenšie detičky spolu s p.učiteľkami maľovali stromy v lese, vyfarbili a nalepili zvieratká a potom pomáhali pri tvorbe sovy a veselého ježka - naň použili šišky, ktoré sami pozbierali v školskej záhrade.

les

les

Trieda D:

Predškoláci boli na turistickej prechádzke pri Váhu a priniesli si veľa rozličných prírodnín a pestrofarebných listov. Z nich potom tvorili rôzne veci a listy, ktoré nespotrebovali, využili na zhotovenie pestrofarebných sovičiek. Radosť z výsledku bola veľká.

les

A v každej triede si rozprávanie o čaroch lesa spríjemnili známou piesňou od Mira Jaroša "Do lesa".

 

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti